API Delevan S0402-27NJ3B
S0402-27NJ3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NJ3B
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NJ3B.pdf
Availability of S0402-27NJ3B
QUANTITY
S0402-27NJ3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NJ3B
Internal Part NumberEIS-S0402-27NJ3B
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NJ3B
Related LinksS0402-, S0402-27NJ3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NJ3B Details Description
Related parts for S0402-27NJ3B
CONN EDGE DUAL .050 SMD 40 POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA datasheet.pdf
HEATSHK 12.7MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W SMBJ datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 385MA 1.4 OHM datasheet.pdf