API Delevan S0402-27NJ3E
S0402-27NJ3E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NJ3E
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NJ3E.pdf
Availability of S0402-27NJ3E
QUANTITY
S0402-27NJ3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NJ3E
Internal Part NumberEIS-S0402-27NJ3E
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NJ3E
Related LinksS0402-, S0402-27NJ3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NJ3E Details Description
Related parts for S0402-27NJ3E
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf