API Delevan S0402-33NF1E
S0402-33NF1E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-33NF1E
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0402-33NF1E.pdf
Availability of S0402-33NF1E
QUANTITY
S0402-33NF1E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-33NF1E
Internal Part NumberEIS-S0402-33NF1E
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-33NF1E
Related LinksS0402-, S0402-33NF1E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-33NF1E Details Description
Related parts for S0402-33NF1E
IC 3.3V CAN TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 11.03VC DO204AC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SERIES 51 1DECK datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.5V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 3.08V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf