API Delevan S0402-33NF3E
S0402-33NF3E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-33NF3E
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0402-33NF3E.pdf
Availability of S0402-33NF3E
QUANTITY
S0402-33NF3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-33NF3E
Internal Part NumberEIS-S0402-33NF3E
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-33NF3E
Related LinksS0402-, S0402-33NF3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-33NF3E Details Description
Related parts for S0402-33NF3E
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.9M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf