API Delevan S0402-33NG3S
S0402-33NG3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-33NG3S
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0402-33NG3S.pdf
Availability of S0402-33NG3S
QUANTITY
S0402-33NG3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-33NG3S
Internal Part NumberEIS-S0402-33NG3S
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-33NG3S
Related LinksS0402-, S0402-33NG3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-33NG3S Details Description
Related parts for S0402-33NG3S
CABLE ASSY R/A 2.5MM STEREO 6' datasheet.pdf
SSD 98GB 2.5" UATA datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 48TSSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES 1.80K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf