API Delevan S0402-33NJ1
S0402-33NJ1 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-33NJ1
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0402-33NJ1.pdf
Availability of S0402-33NJ1
QUANTITY
S0402-33NJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-33NJ1
Internal Part NumberEIS-S0402-33NJ1
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-33NJ1
Related LinksS0402, S0402-33NJ1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-33NJ1 Details Description
Related parts for S0402-33NJ1
RES 3.9 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 10.61A 4.8 MOHM datasheet.pdf
IC PCI-EXPRESS X1 PHY 81-LFBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 40MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
EMITTER UV 387NM 30A MODULE datasheet.pdf