API Delevan S0402-33NJ2C
S0402-33NJ2C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-33NJ2C
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0402-33NJ2C.pdf
Availability of S0402-33NJ2C
QUANTITY
S0402-33NJ2C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-33NJ2C
Internal Part NumberEIS-S0402-33NJ2C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0402
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-33NJ2C
Related LinksS0402-, S0402-33NJ2C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-33NJ2C Details Description
Related parts for S0402-33NJ2C
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 14-TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 12VIN 12VOUT DIP datasheet.pdf
CONN FIBER FDDI PLUG DUPLX 128UM datasheet.pdf
BUTTON/LENS DEAD FRONT SMOKY GRY datasheet.pdf
LED ACCY MOUNTING TERMINAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf