API Delevan S0402-3N3H2D
S0402-3N3H2D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-3N3H2D
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
Datasheet Download
S0402-3N3H2D.pdf
Availability of S0402-3N3H2D
QUANTITY
S0402-3N3H2D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-3N3H2D
Internal Part NumberEIS-S0402-3N3H2D
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±3%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-3N3H2D
Related LinksS0402-, S0402-3N3H2D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-3N3H2D Details Description
Related parts for S0402-3N3H2D
IDC CABLE - MCS20K/MC20M/MCS20K datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR SHORT T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
WEP CYLINDICAL ANTENNA datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 5A 50 MOHM TH datasheet.pdf