API Delevan S0402-3N3J1D
S0402-3N3J1D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-3N3J1D
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
Datasheet Download
S0402-3N3J1D.pdf
Availability of S0402-3N3J1D
QUANTITY
S0402-3N3J1D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-3N3J1D
Internal Part NumberEIS-S0402-3N3J1D
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±5%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-3N3J1D
Related LinksS0402-, S0402-3N3J1D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-3N3J1D Details Description
Related parts for S0402-3N3J1D
IC DCP DUAL 100K 256TP 24SOIC datasheet.pdf
68 50SR KIT,75D,UK datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL R/A 3.05MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 3.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 46MM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf