API Delevan S0402-47NG2S
S0402-47NG2S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NG2S
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NG2S.pdf
Availability of S0402-47NG2S
QUANTITY
S0402-47NG2S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NG2S
Internal Part NumberEIS-S0402-47NG2S
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±2%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NG2S
Related LinksS0402-, S0402-47NG2S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NG2S Details Description
Related parts for S0402-47NG2S
FLEX CABLE - AFK17A/AE17/AFH17T datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 0.80MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf