API Delevan S0402-4N7H1E
S0402-4N7H1E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-4N7H1E
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
Datasheet Download
S0402-4N7H1E.pdf
Availability of S0402-4N7H1E
QUANTITY
S0402-4N7H1E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-4N7H1E
Internal Part NumberEIS-S0402-4N7H1E
Material - CoreAlumina
Inductance4.7nH
Tolerance±3%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-4N7H1E
Related LinksS0402-, S0402-4N7H1E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-4N7H1E Details Description
Related parts for S0402-4N7H1E
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC VREF SERIES ADJ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 1632 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 21P datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 21.18V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf