API Delevan S0402-4N7H1S
S0402-4N7H1S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-4N7H1S
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
Datasheet Download
S0402-4N7H1S.pdf
Availability of S0402-4N7H1S
QUANTITY
S0402-4N7H1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-4N7H1S
Internal Part NumberEIS-S0402-4N7H1S
Material - CoreAlumina
Inductance4.7nH
Tolerance±3%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-4N7H1S
Related LinksS0402-, S0402-4N7H1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-4N7H1S Details Description
Related parts for S0402-4N7H1S
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:4 2.1GHZ 16VFQFPN datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MODULE FEMALE 8POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf