API Delevan S0603-101NF2S
S0603-101NF2S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-101NF2S
Brief Description
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
Datasheet Download
S0603-101NF2S.pdf
Availability of S0603-101NF2S
QUANTITY
S0603-101NF2S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-101NF2S
Internal Part NumberEIS-S0603-101NF2S
Material - CoreAlumina
Inductance100nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq31 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-101NF2S
Related LinksS0603-, S0603-101NF2S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-101NF2S Details Description
Related parts for S0603-101NF2S
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
POLYZEN 5.6V PPTC/ZENR TEST BRD datasheet.pdf
FUSE 1100A 600V T-LAG UL CSA datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 15A SYNC ETSSOP20 datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf