API Delevan S0603-151NF2
S0603-151NF2 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NF2
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NF2.pdf
Availability of S0603-151NF2
QUANTITY
S0603-151NF2 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NF2
Internal Part NumberEIS-S0603-151NF2
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±1%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NF2
Related LinksS0603-, S0603-151NF2 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NF2 Details Description
Related parts for S0603-151NF2
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .250 RTANG AU datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 35PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf