API Delevan S0603-151NG1C
S0603-151NG1C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NG1C
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NG1C.pdf
Availability of S0603-151NG1C
QUANTITY
S0603-151NG1C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NG1C
Internal Part NumberEIS-S0603-151NG1C
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NG1C
Related LinksS0603-, S0603-151NG1C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NG1C Details Description
Related parts for S0603-151NG1C
FUSE CERAMIC 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC TX HDMI/DVI LP datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.15A SC70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RP-TNC PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 300A 2TOWER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC BRIDGE 3PH 1200V 80A MTK datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS datasheet.pdf