API Delevan S0603-151NJ3C
S0603-151NJ3C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NJ3C
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NJ3C.pdf
Availability of S0603-151NJ3C
QUANTITY
S0603-151NJ3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NJ3C
Internal Part NumberEIS-S0603-151NJ3C
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NJ3C
Related LinksS0603-, S0603-151NJ3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NJ3C Details Description
Related parts for S0603-151NJ3C
FAN AXIAL 119X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HM2SC22B-MPACS SHIELD COVERS datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 60VBGA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 19A TP-FA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 455MA 600 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 953 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf