API Delevan S0603-221NG2E
S0603-221NG2E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-221NG2E
Brief Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM
Datasheet Download
S0603-221NG2E.pdf
Availability of S0603-221NG2E
QUANTITY
S0603-221NG2E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-221NG2E
Internal Part NumberEIS-S0603-221NG2E
Material - CoreAlumina
Inductance220nH
Tolerance±2%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-221NG2E
Related LinksS0603-, S0603-221NG2E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-221NG2E Details Description
Related parts for S0603-221NG2E
TRANS NPN 80V 4A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SWITCH EXTENDED ACTUATOR 7 SEC datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 576POS GOLD datasheet.pdf
RES 85.67 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN RA datasheet.pdf