API Delevan S0603-22NF2B
S0603-22NF2B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NF2B
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NF2B.pdf
Availability of S0603-22NF2B
QUANTITY
S0603-22NF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NF2B
Internal Part NumberEIS-S0603-22NF2B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0603
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±1%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NF2B
Related LinksS0603-, S0603-22NF2B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NF2B Details Description
Related parts for S0603-22NF2B
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD523 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC R6 datasheet.pdf
WIRE BUS BAR 16AWG 100' datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
FUSE FA.44A/1000V datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf