API Delevan S0603-22NG1
S0603-22NG1 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NG1
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NG1.pdf
Availability of S0603-22NG1
QUANTITY
S0603-22NG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NG1
Internal Part NumberEIS-S0603-22NG1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0603
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NG1
Related LinksS0603, S0603-22NG1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NG1 Details Description
Related parts for S0603-22NG1
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 4.32M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SOP datasheet.pdf
RES 15.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU PTAF TPE HB CSH datasheet.pdf
ADPT 45/A TO CONDUIT APD 19WAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SHS 1.5MM 18POS SLDHEADR F NAT datasheet.pdf