API Delevan S0603-22NG1
S0603-22NG1 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NG1
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NG1.pdf
Availability of S0603-22NG1
QUANTITY
S0603-22NG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NG1
Internal Part NumberEIS-S0603-22NG1
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NG1
Related LinksS0603, S0603-22NG1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NG1 Details Description
Related parts for S0603-22NG1
IDC CABLE - MKR60K/MC60M/MCE60K datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8SOIC datasheet.pdf
TAPE DBL COATED 9087 1"X50M datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 160MA 4.65 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SUPPORT-WIRE FEED TUBE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf