API Delevan S0603-22NG3B
S0603-22NG3B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NG3B
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NG3B.pdf
Availability of S0603-22NG3B
QUANTITY
S0603-22NG3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NG3B
Internal Part NumberEIS-S0603-22NG3B
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NG3B
Related LinksS0603-, S0603-22NG3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NG3B Details Description
Related parts for S0603-22NG3B
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RECEIVER DIFF PECL/ECL 8-MLF datasheet.pdf
IC 2.64V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 3 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 499 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf