API Delevan S0603-22NH2C
S0603-22NH2C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NH2C
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NH2C.pdf
Availability of S0603-22NH2C
QUANTITY
S0603-22NH2C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NH2C
Internal Part NumberEIS-S0603-22NH2C
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NH2C
Related LinksS0603-, S0603-22NH2C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NH2C Details Description
Related parts for S0603-22NH2C
DIODE AVALANCHE 200V 2A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.6A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf