Microsemi Commercial Components 2EZ4.7D10E3/TR12
2EZ4.7D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ4.7D10E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ4.7D10E3/TR12.pdf
Availability of 2EZ4.7D10E3/TR12
QUANTITY
2EZ4.7D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ4.7D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ4.7D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±10%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ4.7D10E3/TR12
Related Links2EZ4.7D1, 2EZ4.7D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ4.7D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ4.7D10E3/TR12
CAP PUSHBUTTON ROUND RED/WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
XFRMR FLYBCK FOR 100KHZ SWITCHER datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 19MM datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf