API Delevan S0603-22NJ1S
S0603-22NJ1S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NJ1S
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NJ1S.pdf
Availability of S0603-22NJ1S
QUANTITY
S0603-22NJ1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NJ1S
Internal Part NumberEIS-S0603-22NJ1S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0603
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NJ1S
Related LinksS0603-, S0603-22NJ1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NJ1S Details Description
Related parts for S0603-22NJ1S
IC 8-INPUT MUX 3-ST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
AMP RFIC LNA E-PHEMT 12GHZ 0402 datasheet.pdf
IC DIVIDER DIV X2 5V ECL 8DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf