API Delevan S0603-33NF3B
S0603-33NF3B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-33NF3B
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
S0603-33NF3B.pdf
Availability of S0603-33NF3B
QUANTITY
S0603-33NF3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-33NF3B
Internal Part NumberEIS-S0603-33NF3B
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±1%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-33NF3B
Related LinksS0603-, S0603-33NF3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-33NF3B Details Description
Related parts for S0603-33NF3B
ZACK STRIP PRINTED HORIZ datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V P2H 0805 datasheet.pdf
LED HEATSINK W/FAN 12V 86X30MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 350MA 611 MOHM datasheet.pdf