API Delevan S0603-39NG1D
S0603-39NG1D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-39NG1D
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
Datasheet Download
S0603-39NG1D.pdf
Availability of S0603-39NG1D
QUANTITY
S0603-39NG1D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-39NG1D
Internal Part NumberEIS-S0603-39NG1D
Material - CoreAlumina
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-39NG1D
Related LinksS0603-, S0603-39NG1D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-39NG1D Details Description
Related parts for S0603-39NG1D
JUMPER-H1501TR/A3048R/H1501TR 10 datasheet.pdf
IC VOLT DET 4.38V LOW SOT89-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
MDSM 15 M 90 DEGREE LOCKING SC datasheet.pdf
IC LPDDR 128MB IND 168VFBGA datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
FUSE 80A 690V 000F/70 AR UR datasheet.pdf