API Delevan S0603-47NF3B
S0603-47NF3B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-47NF3B
Brief Description
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
Datasheet Download
S0603-47NF3B.pdf
Availability of S0603-47NF3B
QUANTITY
S0603-47NF3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-47NF3B
Internal Part NumberEIS-S0603-47NF3B
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±1%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-47NF3B
Related LinksS0603-, S0603-47NF3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-47NF3B Details Description
Related parts for S0603-47NF3B
CONN RECEPT SNAP-IN/SOLDER TAB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROM/LESS MQFP-44-2 datasheet.pdf
HEADER 14POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN COUPLER 30A 240V 22FT CABLE datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V DPAK datasheet.pdf
RES 56 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf