API Delevan S0603-47NJ3E
S0603-47NJ3E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-47NJ3E
Brief Description
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
Datasheet Download
S0603-47NJ3E.pdf
Availability of S0603-47NJ3E
QUANTITY
S0603-47NJ3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-47NJ3E
Internal Part NumberEIS-S0603-47NJ3E
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-47NJ3E
Related LinksS0603-, S0603-47NJ3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-47NJ3E Details Description
Related parts for S0603-47NJ3E
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
DISPLAY SGL DIGIT 0.3" RED-ORN datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 3A TP-FA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf