API Delevan S0603-5N6J2E
S0603-5N6J2E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-5N6J2E
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM
Datasheet Download
S0603-5N6J2E.pdf
Availability of S0603-5N6J2E
QUANTITY
S0603-5N6J2E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-5N6J2E
Internal Part NumberEIS-S0603-5N6J2E
Material - CoreAlumina
Inductance5.6nH
Tolerance±5%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-5N6J2E
Related LinksS0603-, S0603-5N6J2E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-5N6J2E Details Description
Related parts for S0603-5N6J2E
VOLTMETER 0-2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DUAL 2BIT TRANS LATCH 16TSSOP datasheet.pdf
CONF MODULE POWER 12-30VDC 10A datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 2POS datasheet.pdf
TOP MOUNT 8 PORT PNP 10 PUR datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
RES 75K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf