API Delevan S0603-68NJ3E
S0603-68NJ3E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-68NJ3E
Brief Description
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0603-68NJ3E.pdf
Availability of S0603-68NJ3E
QUANTITY
S0603-68NJ3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-68NJ3E
Internal Part NumberEIS-S0603-68NJ3E
Material - CoreAlumina
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-68NJ3E
Related LinksS0603-, S0603-68NJ3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-68NJ3E Details Description
Related parts for S0603-68NJ3E
IC 2.63V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CORD ALLIG CLIP PATCH 36" 2PCS datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf