API Delevan S0603-82NH3
S0603-82NH3 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-82NH3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
Datasheet Download
S0603-82NH3.pdf
Availability of S0603-82NH3
QUANTITY
S0603-82NH3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-82NH3
Internal Part NumberEIS-S0603-82NH3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0603
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance82nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-82NH3
Related LinksS0603, S0603-82NH3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-82NH3 Details Description
Related parts for S0603-82NH3
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CABINET STEEL 12.7X60.1X72.1 GRY datasheet.pdf
RES 951K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB 128KB 177LGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
1800UF 250V 35X50MM 85C 2000H datasheet.pdf