API Delevan S1008-221K
S1008-221K picture photo
Mfg. Part Number
S1008-221K
Brief Description
FIXED IND 220NH 930MA 130 MOHM
Datasheet Download
S1008-221K.pdf
Availability of S1008-221K
QUANTITY
S1008-221K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008-221K
Internal Part NumberEIS-S1008-221K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating930mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant323MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008-221K
Related LinksS1008, S1008-221K Datasheet, API Delevan Distributor
S1008-221K Details Description
Related parts for S1008-221K
CONN PIN 10-12AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 10% 750VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
STD COAX OUTER BODY,MALE datasheet.pdf
DEMO BOARD FRAC-N SYNT LN datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf