API Delevan S1008-392J
S1008-392J picture photo
Mfg. Part Number
S1008-392J
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
S1008-392J.pdf
Availability of S1008-392J
QUANTITY
S1008-392J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008-392J
Internal Part NumberEIS-S1008-392J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±5%
Current Rating335mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008-392J
Related LinksS1008, S1008-392J Datasheet, API Delevan Distributor
S1008-392J Details Description
Related parts for S1008-392J
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IGBT 650V 80A 375W TO3P-3L datasheet.pdf
FP-X OUTPUT CASSETTE NPN 8POINTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOD523 datasheet.pdf