API Delevan S1008R-333F
S1008R-333F picture photo
Mfg. Part Number
S1008R-333F
Brief Description
FIXED IND 33UH 125MA 7.4 OHM SMD
Datasheet Download
S1008R-333F.pdf
Availability of S1008R-333F
QUANTITY
S1008R-333F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008R-333F
Internal Part NumberEIS-S1008R-333F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±1%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.4 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008R-333F
Related LinksS1008, S1008R-333F Datasheet, API Delevan Distributor
S1008R-333F Details Description
Related parts for S1008R-333F
IC LED Driver Linear 75.5mA 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf