Vishay/BCcomponents S100K25SL0N6UJ5R
S100K25SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S100K25SL0N6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S100K25SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S100K25SL0N6UJ5R
QUANTITY
S100K25SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S100K25SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S100K25SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S100K25SL0N6UJ5R
Related LinksS100K25S, S100K25SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S100K25SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S100K25SL0N6UJ5R
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
IC DGTL CTRL MOSFET DVR 14HTSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 18POS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
TIEDOWN STRIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf