Vishay/BCcomponents S103K75Y5PN83J0R
S103K75Y5PN83J0R picture photo
Mfg. Part Number
S103K75Y5PN83J0R
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S103K75Y5PN83J0R.pdf
Availability of S103K75Y5PN83J0R
QUANTITY
S103K75Y5PN83J0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S103K75Y5PN83J0R
Internal Part NumberEIS-S103K75Y5PN83J0R
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S103K75Y5PN83J0R
Related LinksS103K75Y, S103K75Y5PN83J0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S103K75Y5PN83J0R Details Description
Related parts for S103K75Y5PN83J0R
CAP FILM 3.3UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 10A TO263AB datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 604 I/O 1152BGA datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf