JST Sales America Inc. S11B-ZR-SM3A-TF
S11B-ZR-SM3A-TF picture photo
Mfg. Part Number
S11B-ZR-SM3A-TF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER ZH SIDE 11POS 1.5MM
Datasheet Download
S11B-ZR-SM3A-TF.pdf
Availability of S11B-ZR-SM3A-TF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S11B-ZR-SM3A-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of S11B-ZR-SM3A-TF
Internal Part NumberEIS-S11B-ZR-SM3A-TF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZH
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S11B-ZR-SM3A-TF
Related LinksS11B-ZR, S11B-ZR-SM3A-TF Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
S11B-ZR-SM3A-TF Details Description
Related parts for S11B-ZR-SM3A-TF
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
PELTIER PT8,12,F2,4040,TA,RT,W6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 168POS W/POST SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 2M 12-24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
BACC 79C 79#22D PIN RECP SS datasheet.pdf
10UF 250V 10X16MM 105C 3000H datasheet.pdf