Vishay/BCcomponents S120J25U2JR63K7R
S120J25U2JR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S120J25U2JR63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 12PF 3KV U2J RADIAL
Datasheet Download
S120J25U2JR63K7R.pdf
Availability of S120J25U2JR63K7R
QUANTITY
S120J25U2JR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S120J25U2JR63K7R
Internal Part NumberEIS-S120J25U2JR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S120J25U2JR63K7R
Related LinksS120J25U, S120J25U2JR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S120J25U2JR63K7R Details Description
Related parts for S120J25U2JR63K7R
IC A/D CONV 12BIT SAMPLING 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN T-ADAPTER 4P-4P/4P F-F/F datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/14/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
IC BUS/BUFF SSOP20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR PA.710 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf