API Delevan S1210-332J
S1210-332J picture photo
Mfg. Part Number
S1210-332J
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 449MA 800 MOHM
Datasheet Download
S1210-332J.pdf
Availability of S1210-332J
QUANTITY
S1210-332J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210-332J
Internal Part NumberEIS-S1210-332J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating449mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210-332J
Related LinksS1210, S1210-332J Datasheet, API Delevan Distributor
S1210-332J Details Description
Related parts for S1210-332J
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 3.60V SC70-3 datasheet.pdf
HANDLE 9U SUBRACK BLK ALUMINUM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 56V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 46 I/O 64TQFP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf