API Delevan S1210R-393H
S1210R-393H picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-393H
Brief Description
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
S1210R-393H.pdf
Availability of S1210R-393H
QUANTITY
S1210R-393H Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-393H
Internal Part NumberEIS-S1210R-393H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating179mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-393H
Related LinksS1210, S1210R-393H Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-393H Details Description
Related parts for S1210R-393H
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8VSP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 10POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
48P.IEC-F MALE CONN datasheet.pdf
19P MTA100 CONN ASSY F/T 24AWG datasheet.pdf
IP CORE VITERBI DECODER ECP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf