Vishay/BCcomponents S121K33SL0N6TJ5R
S121K33SL0N6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S121K33SL0N6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S121K33SL0N6TJ5R.pdf
Availability of S121K33SL0N6TJ5R
QUANTITY
S121K33SL0N6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S121K33SL0N6TJ5R
Internal Part NumberEIS-S121K33SL0N6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S121K33SL0N6TJ5R
Related LinksS121K33S, S121K33SL0N6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S121K33SL0N6TJ5R Details Description
Related parts for S121K33SL0N6TJ5R
IC TOUCH SCREEN CNTRLLR 16-VQFN datasheet.pdf
FUNCT GENER 25MHZ DL CHAN W/GPIB datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR DL BUCK PWM 40QFN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 66MA 13 OHM TH datasheet.pdf
EASYPIC FUSION V7 EMPTY 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
TXRX RF 128KB FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.022UF RADIAL datasheet.pdf
CMOS Low Voltage 2ohm SPST Switches IC datasheet.pdf