Vishay/BCcomponents S122K33Y5PN63J5R
S122K33Y5PN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S122K33Y5PN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S122K33Y5PN63J5R.pdf
Availability of S122K33Y5PN63J5R
QUANTITY
S122K33Y5PN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S122K33Y5PN63J5R
Internal Part NumberEIS-S122K33Y5PN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S122K33Y5PN63J5R
Related LinksS122K33Y, S122K33Y5PN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S122K33Y5PN63J5R Details Description
Related parts for S122K33Y5PN63J5R
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 20-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf