Vishay/BCcomponents S122K33Y5PN65J5R
S122K33Y5PN65J5R picture photo
Mfg. Part Number
S122K33Y5PN65J5R
Brief Description
CAP CER 1200PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S122K33Y5PN65J5R.pdf
Availability of S122K33Y5PN65J5R
QUANTITY
S122K33Y5PN65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S122K33Y5PN65J5R
Internal Part NumberEIS-S122K33Y5PN65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S122K33Y5PN65J5R
Related LinksS122K33Y, S122K33Y5PN65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S122K33Y5PN65J5R Details Description
Related parts for S122K33Y5PN65J5R
CABLE ASSEM 2MM 16POS M-F 2" datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 40P 200MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf