Wurth Electronics Inc S14100033
S14100033 picture photo
Mfg. Part Number
S14100033
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 15A 5 MOHM
Datasheet Download
S14100033.pdf
Availability of S14100033
QUANTITY
S14100033 Order Process
Ship out your order
Specifications of S14100033
Internal Part NumberEIS-S14100033
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package216
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesWE-FI
PackagingBulk
TypeToroidal
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating15A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S14100033
Related LinksS141, S14100033 Datasheet, Wurth Electronics Inc Distributor
S14100033 Details Description
Related parts for S14100033
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 3.5MM MALE STEREO PWR PLUG datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 1K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC ATTENUATOR PASSIVE 6-DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC datasheet.pdf
1500UF 10V 9.53X68.2 AXI datasheet.pdf