Vishay/BCcomponents S150J25U2JR64V7RX1
S150J25U2JR64V7RX1 picture photo
Mfg. Part Number
S150J25U2JR64V7RX1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 3KV U2J RADIAL
Datasheet Download
S150J25U2JR64V7RX1.pdf
Availability of S150J25U2JR64V7RX1
QUANTITY
S150J25U2JR64V7RX1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S150J25U2JR64V7RX1
Internal Part NumberEIS-S150J25U2JR64V7RX1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S150J25U2JR64V7RX1
Related LinksS150J25U2, S150J25U2JR64V7RX1 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S150J25U2JR64V7RX1 Details Description
Related parts for S150J25U2JR64V7RX1
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC AMP TIA 2.5G AGC GPON PD DIE datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf