Vishay/BCcomponents S151K25X7RN6TJ5R
S151K25X7RN6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S151K25X7RN6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S151K25X7RN6TJ5R.pdf
Availability of S151K25X7RN6TJ5R
QUANTITY
S151K25X7RN6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S151K25X7RN6TJ5R
Internal Part NumberEIS-S151K25X7RN6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S151K25X7RN6TJ5R
Related LinksS151K25X, S151K25X7RN6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S151K25X7RN6TJ5R Details Description
Related parts for S151K25X7RN6TJ5R
CABLE SMA MALE RG316/U 60" datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A TO-226 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
09P SL156 HSG W/THRU BD LATCH datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 453 OHM 1% 5W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP 22F -20%, +50% 2.3V T/H datasheet.pdf