Vishay/BCcomponents S151K33Y5PR63L6R
S151K33Y5PR63L6R picture photo
Mfg. Part Number
S151K33Y5PR63L6R
Brief Description
CAP CER 150PF 3KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S151K33Y5PR63L6R.pdf
Availability of S151K33Y5PR63L6R
QUANTITY
S151K33Y5PR63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S151K33Y5PR63L6R
Internal Part NumberEIS-S151K33Y5PR63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S151K33Y5PR63L6R
Related LinksS151K33Y, S151K33Y5PR63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S151K33Y5PR63L6R Details Description
Related parts for S151K33Y5PR63L6R
XFRMR SEMI-TORO 48VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS DUAL BLACK datasheet.pdf
CABLE USB EMBD UART 3.3V .1"HDR datasheet.pdf
IC AMP/DRIVER DIFF GBW 10-QFN datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf