Vishay/BCcomponents S152K43X7RP63K5R
S152K43X7RP63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S152K43X7RP63K5R
Brief Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S152K43X7RP63K5R.pdf
Availability of S152K43X7RP63K5R
QUANTITY
S152K43X7RP63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S152K43X7RP63K5R
Internal Part NumberEIS-S152K43X7RP63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S152K43X7RP63K5R
Related LinksS152K43X, S152K43X7RP63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S152K43X7RP63K5R Details Description
Related parts for S152K43X7RP63K5R
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 15A datasheet.pdf
RUBBER PLUG FOR SEALED CONN. datasheet.pdf
KEYPAD RUGGED 3X4 METAL KEY/HSNG datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 8MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
IGBT 1200V 105A LS CHOP SOT-227 datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf