API Delevan S1812-152H
S1812-152H picture photo
Mfg. Part Number
S1812-152H
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 706MA 400 MOHM
Datasheet Download
S1812-152H.pdf
Availability of S1812-152H
QUANTITY
S1812-152H Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812-152H
Internal Part NumberEIS-S1812-152H
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±3%
Current Rating706mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812-152H
Related LinksS1812, S1812-152H Datasheet, API Delevan Distributor
S1812-152H Details Description
Related parts for S1812-152H
DIODE GEN PURP 200V 12A DO203AA datasheet.pdf
BOX ALUM UNPTD 14.17"L X 6.28"W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
FUSE HOLDER SCREW/RIVET TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf