API Delevan S1812-684J
S1812-684J picture photo
Mfg. Part Number
S1812-684J
Brief Description
FIXED IND 680UH 79MA 32 OHM SMD
Datasheet Download
S1812-684J.pdf
Availability of S1812-684J
QUANTITY
S1812-684J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812-684J
Internal Part NumberEIS-S1812-684J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±5%
Current Rating79mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)32 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant2.6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812-684J
Related LinksS1812, S1812-684J Datasheet, API Delevan Distributor
S1812-684J Details Description
Related parts for S1812-684J
CONN RCPT 18POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LOCATOR HAN E datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 220MA 1.05 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf